Fıstıklı Dürüm Özel

110,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Tatlıyla arası olmayan insan pek nadirdir. Hatta arası olmayanların bile zaman zaman hayır diyemeyeceği şeyler vardır. Özellikle kültürümüzde çok fazla yeri olan baklava ve çeşitleri, kimsenin hayır demeyeceği bir lezzet olup geçmişten bu yana pek çok özel günümüze eşlik etmektedir. Kız istemeye giderken, yeni bir işe girdiğimizde, misafirliğe giderken götürmek için veya doğum günleri gibi daha pek çok organizasyonda baklava ve çeşitlerini alırız. Ancak herkesin ayrı bir damak tadı vardır. Kimi cevizli, kimi fıstıklı; kimi ince hamur kimi ise kalın hamur sever. Fıstıklı dürüm özel ise, özellikle ince hamur ve fıstıklı baklava sevenlerin tercihi olabilecek bir çeşit olarak pek çok kişi tarafından favori olarak gösterilmektedir.

   


  Fıstıklı dürümün en belirgin özelliği bir rulo yufkadan yapılıyor olmasıdır. Tatlının büyük çoğunluğu iç malzemeden oluştuğundan, diğer çeşitlere nazaran ağızda daha yoğun bir fıstık tadı bırakır. Şerbeti ise diğer çeşitlere nazaran daha hafif düzeyde kullanılmıştır. İnce rulo şeklinde yapılması, yoğun bir şekilde kullanılmış ince çekim fıstık görünümünü ön plana çıkararak iştah açıcı bir görüntü sunmaktadır. Yanında dondurma veya kaymak ile damak zevkinize göre daha da zenginleştirebileceğiniz bu tatlı oldukça özeldir.

   


  Baclava, diğer tüm üretimlerinde olduğu gibi fıstıklı dürüm özel üretiminde de oldukça hassas davranmaktadır. Kullanılan her bir malzemeyi Türkiye’nin farklı uçlarından toplayarak bir araya getiren firma, kilometreleri engel olarak görmemekte ve tatlıları en iyi şekilde üretebilmek için en kaliteli malzemeleri seçmektedir. Ürünümüz yapılırken 1. sınıf Antep fıstığı, Uşak şekeri, 1. sınıf sade yağ ve 1. sınıf baklavalık yağ karışımı kullanılmaktadır. Ürünün en iyi şekilde pişmesi ve lezzetini kaybetmemesi içinse odun ateşinde pişirilmektedir. En kaliteli malzemeler ile kaliteli ustaların bilgi ve becerisi bir araya geldiğinde ise mükemmel bir lezzet ortaya çıkmaktadır. Fıstıklı Dürüm Özel’in kilogramında 26 adet bulunmakta her bir adet ortalama 38 gr gelmektedir. Üstelik bu lezzete ulaşmak için Baclava’dan online sipariş vermek çok kolay. Hemen siparişinizi verin, en fazla 3 saat önce üretimden çıkmış taze ürünlerimiz ertesi gün kapınıza gelsin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.