Fıstık Sarma

140,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Tatlı kültürümüzün vazgeçilmezlerinden biri olan baklavanın her hali ayrı bir lezzet. Herkesin damak tadına uygun olanı bulabileceği çeşitlilikteki bu tatlının tarihi ise oldukça eskilere dayanıyor. Osmanlı döneminde de mutfakta sıkça yer alan baklava, günümüzde hala popülerliğini sürdürüyor. Ancak günümüze gelene kadar birçok çeşidinin ortaya çıkması, seçerken zorlanmamıza neden olabiliyor. Yoğun fıstık tadı ile ön plana çıkan fıstıklı sarma ise baklavada fıstık sevenlerin ilk tercihlerinden biri. Hem kusursuz görüntüsü hem de yoğun lezzeti ile 7’den 70’e herkesin sevebileceği bir çeşit olduğundan bayramlarda, kutlamalarda veya özel günlerde de en sık tercih edilenler arasında yer alıyor.

   

  Yemeyi sevdiğimiz yiyeceklerin pek çoğunun önce göze hitap ediyor olması tesadüf değil. Çok fazla sevilen fıstıklı sarma da yeşil ve ince sarılmış zarif görüntüsüyle önce göze hitap eden çeşitlerden biri. Yapılırken iç malzemenin yoğun kullanılması, onu en lezzetli baklava çeşitlerinden biri yapıyor. Ancak fıstık tadının yoğun olması, tatlının ağır olduğu anlamına da gelmiyor. Baclava’dan satın aldığınız ürünün sade ve baklavalık yağ kullanılarak üretilmesi, tadını layıkıyla, tam olması gerektiği gibi alabilmenize olanak sağlıyor. Baclava, üretimde kullandığı malzemeleri günlerce araştırıp, en iyisi neredeyse hiç çekinmeden kilometrelerce yol kat etmekte ve malzeme fiyatlarını ikinci plana atarak tatlılarını nasıl daha lezzetli yapabileceğini düşünmektedir. Kaliteli malzemeler ile ustaların marifetli elleri bir araya gelince de bu üstün tatlar ortaya çıkmaktadır.

   

  Fıstıklı sarma, oldukça yoğun fıstık kullanılan bir çeşittir. Bir kilogramındaki fıstık miktarı 450 gr olup, 1. kalite ürün kullanılmaktadır. Yoğun tadına rağmen en hafif çeşitlerden biridir. Elde üretimin ve pişirme işleminin odun ateşinde gerçekleştirilmesinin hafiflik ve lezzetindeki payı büyüktür. Fıstıklı sarmanın 1 kg’ında 29 adet bulunmakta ve her bir adedi ortalama 34 gr’a denk gelmektedir. Ancak özel tepsi ve paket seçenekleri için bizlere ulaşabilir, isteğinize göre sipariş verebilirsiniz. Siparişinizden 1 gün sonra kurye ile elinize ulaştırılacak olan ürün, en az 3 saat önce üretimden çıkmış olacaktır. Siz de bu lezzeti tatmak istiyorsanız hemen sipariş verin!


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.