Cevizli Cendere

80,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Türkiye’de her ilin kendine has pek çok farklı yiyeceği vardır. O bölgeye gidildiğinde mutlaka yenmesi gereken bu yiyecekler, o şehrin dokusunu daha fazla hissetmenizi sağlar. Uşak’a gelindiğinde mutlaka yenmesi gereken şeylerden biri de cevizli cendere tatlısıdır. Tarihi Osmanlı mutfağına kadar dayanan bu tatlı, dolayısıyla hepimizin damak zevkine hitap edecek niteliktedir. Özellikle bayramlarda veya özel organizasyonlarda sıkça tercih edilen bir çeşit olması nedeniyle hemen hemen herkesin bildiği bu lezzeti bir de Baclava’dan tadın!


   

  Cendere baklavası olarak da bilinen cevizli cendere, adeta baklavanın yoğun cevize tadıyla buluşmuş halidir. İnce baklavalık hamur ile özenli bir işçilikle sarılan bu tatlı, Uşak bölgesi ve çevresinde oldukça sevilen bir çeşittir. Bol ceviz içi ile hazırlanması ise özellikle baklavayı cevizli sevenler için bu tatlıyı harika bir seçenek yapmaktadır. Diğer çeşitlerden en büyük farkı ise özel bir işçilikle hazırlanıyor olmasıdır. Baclava, bu geleneksel lezzeti sizlere daha iyi sunabilmek için bir tatlının lezzetli olabilmesi için gereken her detaya büyük bir titizlikle özen göstermektedir. Kullanılan her bir malzemeyi, Türkiye’nin her bir köşesini tarayarak bir araya getirmekte ve bu malzemeleri işinin ehli ustalarına emanet etmektedir. Böylece ortaya kültürümüzü yansıtan harika bir tat ortaya çıkmaktadır.

   


  Baclava’dan sipariş edeceğiniz cevizli cendere; tamamen yerli olan ceviz, Uşak şekeri, özel Antep unu ve 1.sade yağ ile 1. sınıf baklavalık yağ kullanılarak hazırlanır. Pişirme yönteminin odun ateşinde olması ürün lezzetinin tam kıvamında olmasını sağlarken, sürecin işinin ehli ustalar tarafından yönetilmesi kusursuz bir tatlının ortaya çıkmasını sağlar. Buradan satın alacağınız ürünler her zaman tazedir. Satın aldığınız ürün, sipariş verdiğiniz tarihten bir gün sonra adresinize teslim edilir. Fakat hafta sonu verilen siparişlerde kuryenin pazartesi günü teslimat yapacağı unutulmamalıdır. Yine de her koşulda elinize ulaşan ürünün en geç 3 saat önce üretimden çıkmış olduğuna emin olabilirsiniz. Sipariş miktarınızı ayarlarken cevizli cenderenin 1 kg’ında ortalama 20 adet dilim bulunduğunu ve her bir dilim ağırlığının ortalama 50 gr geldiğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Afiyet olsun!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.