Ağzı Açık Şöbiyet

130,00 TL
 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Bazı tatlar bir araya geldiğinde mükemmel bir uyum oluşur. Tıpkı kaymak ile baklava gibi… Baklavagillerden olan ağzı açık şöbiyet tatlısı da mükemmel ince hamurun ve bol fıstığın kaymak ile müthiş uyumu sayesinde en beğenilen baklava çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Arapçadaki “şabi’a” fiilinden türeyen kelime, “tıka basa doymalık şeyler” anlamına gelmekte ve bu da geçmişten bu yana bu tatlının insanlar tarafından ne denli sevildiğinin kanıtı niteliğini taşımaktadır. 1940’lı yıllardan bu yana hem görüntüsü hem de lezzeti ile insanları mest eden bu açık şöbiyet, o zamandan bu zamana hayatımızda oldukça fazla yer almakta; bayram ve özel günlerde ikram etmek veya günlük hayatımızdaki tatlı ihtiyacımızı karşılamak için ilk tercihlerimizden biri olmaktadır.

   


  Baclava’daki ağzı açık şöbiyetin lezzet unsurlarının en önemlilerinden biri, malzeme kalitesidir. Türkiye’nin farklı bölgelerinden özenle seçilerek bir araya getirilmiş kaliteli malzemeler ile işinin ehli ustaların becerisi bir araya geldiğinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Tamamen el üretimi olan bu tatlının ince ve kat kat olan hamurunun işçiliği ve katlanmış ağzı açık görüntüsüyle fıstık görünümünün ön planda olduğu iştah açıcı görselliği cezbedici özelliklerinden sadece birkaçıdır. Mideden önce göze hitap etmesi ve sunumunun oldukça iştah açıcı olması ise pek çok organizasyon ve davetlerde yer almasının nedenlerinden biridir.

   


  Ağzı açık şöbiyet yapımında 1.sınıf baklavalık ve sade yağ karışımı kullanılmaktadır. Fıstık seçiminin en iyi lezzetin ortaya çıkmasındaki önemini bilen Baclava, bu nedenle diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi bu ürününde de 1. sınıf malzeme kullanmaktadır. Kullanılan iç fıstığın iri şekildeki kullanımı ve ağzı açık iştah açıcı sunumu ile fark yaratan bu tatlının, 1 kg’ındaki adet sayısı 14 olup 1 adedinin gramajı ise ortalama 71 gram gelmektedir. Şerbette Uşak şekeri ve un olarak özel Antep un kullanımı istenilen kıvamın oluşmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Baclava’nın açık şöbiyetini ön plana çıkaran bir diğer özellik ise odun ateşinde pişiriliyor olmasıdır. Siz de el işçiliği ile üretilen bu müthiş lezzeti tatmak istiyorsanız hemen sipariş verin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.